دلیل نمی شود هر تیم کم گل زد آن را ضعیف بدانیم . مگر بقیه تیم ها چند گل زده اند که ما مثلا کمتر از آن زده باشیم ؟ مهم پیروزی و کسب امتیاز تیم است

سایت گل – تیم فوتبال استقلال تهران که با تقسیم امتیازات مقابل ذوب آهن ، آوراژ امتیازات خود را به امتیاز 46 رسانده و توانست خود را دوباره صدر جدول بازی ها برساند ، جمعه هفته جاری نیز به مصاف مس در کرمان خواهد رفت تا بازی های فشرده ای را پیش رو داشته باشد . علیرضا نیکبخت واحدی ، بازیکن استقلال در خصوص جدال این تیم مقابل ذوب آهن و مسائل مختلف گفت و گویی را با سایت گل ترتیب داده که در ادامه می خوانید :
*مقابل ذوب آهن مساوی کردید ، درباره این بازی صحبت می کنی؟
خب به نظر من بازی سختی را داشتیم و هر دو تیم خیلی جنگنده و دونده کار کردند ، تیم ذوب آهن هم به دلیل شرایطی که در جدول دارد ، جلوی استقلال انتحاری بازی کرد و با انگیزه انتقام به میدان آمد . ما هم البته تمام هدف مان پیروزی در این بازی بود ولی به هر حال خوشحالم که توانستیم به حداقل امتیاز این بازی برسیم و به صدر جدول برویم .
*عملکرد خودت را در این بازی چطور دیدی؟
 من تمام تلاشم را در این بازی انجام دادم و سعی کردم بتوانم پاسخ اعتماد کادرفنی را بدهم . خب من هر موقع برای استقلال به میدان رفتم ، تلاشم این بوده که برای این تیم مثبت باشم و بتوانم در خدمت تیم بازی کنم و امیدوارم که اگر کادرفنی صلاح دانستند ، در بازی های بعدی هم بتوانم این روند را حفظ کنم و برای تیمم مثمر ثمر باشم .
*جمعه هم که به مصاف مس خواهید رفت .
خب بله این بازی برای ما اهمیت زیادی دارد و سوای آن همه بازی های ما از این به بعد ، حکم فینال را دارد و نباید کوچکترین لغزشی داشته باشیم و امتیاز از دست ندهیم . به هر حال با وجود اینکه محروم و مصدوم در تیم داریم و تیم در بعضی بازی ها حتی با 12 ، 13 بازیکن به اردو می رود ، اما در هر حال تمام تلاش مان رابرای رسیدن به هدف مان که همان قهرمان ی استقلال است انجام می دهیم .
*وجود محرومین و مصدومین کار شما را سخت نمی کند ؟
البته که بی تاثیر نیست ، ما در خیلی از بازی های نیم فصل دوم کمهره ای بزرگی را در اختیار نداشتیم و همین کار کادرفنی را برای چینش بچه ها در ترکیب سخت می کرد و دست شان را بسته بود . به هر حال هنوز هم تیم ما کامل نشده و با تمام این مشکلات با جدیت و تعصب بچه ها برای موفقیت تیم تلاش می کنیم .
*استقلال امسال گل آوراژ بالای نداشته ، عده ای این مسئله را برای تیم شما یک ضعف می دانند ، چه نظری درباره آن داری ؟
خب اینکه دلیل نمی شود هر تیم کم گل زد آن را ضعیف بدانیم . مگر بقیه تیم ها چند گل زده اند که ما مثلا کمتر از آن زده باشیم ؟ مهم پیروزی و کسب امتیاز تیم است ، حالا چه با یک گل ، چه با چهار گل . با این همه شرایط خوبی داریم و برای هر سه جام برنامه داریم تا بتوانیم از اعتبار استقلال دفاع کنیم .
*استقلال در 12 بازی اخیر خود ، 2 گل دریافت کرده ، این مسئله را چگونه ارزیابی می کنی ؟
خب این به تاکتیک تیمی ما برمی گردد و اگر دوستان به آن توجه کنند ، این نقطه مثبت و قوت تیم ماست . ما در بازی هایی که داشتیم ، هم سعی کردیم گل نخوریم و هم اینکه گل زده باشیم ، البته نباید از عملکرد خوب رحمتی و مدافعان استقلال هم بگذریم که خیلی در این مسئله نقش دارند . با این همه باید بگویم که آقایان اگر کمی بهتر ببینند ، جای خالی رحمتی در تیم ملی حس می شود و من امیدوارم که او هر چه زودتر به تیم ملی بازگردد .
*هواداران استقلال در این مدت استقبال کمی از بازی ها داشته اند ، فکر می کنی علت این استقبال کم چه چیز باشد ؟
البته این فقط استقلال نیست که چنین مشکلی دارد ، من فکر می کنم که مردم دوباره از فوتبال زده شده باشند یا گرانی بلیط ها بیشترین نقش را در این مسئله داشته باشد . در هر حال باید بگویم که هواداران بزرگترین سرمایه های استقلال هستند و من امیدوارم شرایط بهتری فراهم شود تا دوباره آنها را در کنار استقلال در ورزشگاه ها ببینیم.
*با توجه به حذف پرسپولیس ، به نظرت کار استقلال در ادامه بازی ها سخت است یا آسان ؟
ما وضعیتی که امسال در لیگ و جام حذفی می بینیم ، در کمتر سالی شاهد بودیم ، امسال اکثر تیم هایی که در جام حذفی هستند ، جزو مدعیان قهرمانی لیگ هم محسوب می شوند و تمام تلاش شان را خواهند کرد که اگر به قهرمانی لیگ نرسیدند ، به جام حذفی دست پیدا کنند و با این همه من فکر می کنم ما راه سختی برای این بازی ها داریم ، اگرچه که رسیدن به آن برای استقلال دور از دسترس نیست .